Koncerty w CK Wiatrak Zabrze

Klub CK Wiatrak – stały punkt na mapie tras koncertowych najlepszych polskich kapel znajduje się na Zaborzu.  Jeżeli lubicie koncerty a nie odwiedziliście jeszcze CK Wiatrak w Zabrzu to najwyższa pora nadrobić zaległości.

Tuż naprzeciw zabrzańskiej Elektrociepłowni znajduje się niepozorny budynek klubu CK Wiatrak – niepozorny tylko z zewnątrz, bo jego wnętrze stanowi ogromna, mogąca pomieścić kilkaset osób sala koncertowa, dwa bary oraz sporych rozmiarów scena przez którą w czasie tzw. sezonu koncertowego corocznie przewija się kilkadziesiąt czołowych polskich gwiazd.

Niezależnie od tego jakiej muzyki słuchacie na pewno znajdzie coś dla siebie w bogatym kalendarzu koncertów który dostępny jest na stronie klubu: http://wiatrak.art.pl/ lub facebook’owym profilu Wiatraka: https://www.facebook.com/klubwiatrak/events

Z bogatej historii tego budynku warto wspomnieć o tym, że zbudowano go w XIX wieku, konkretnie w 1872 roku.
Do II wojny światowej było tam Konsumverain Luise Grube (Zrzeszenie Konsumentów kopalni Królowej Luizy) i kantyna górnicza.

Siedzibę miała tam też kopalniana, polsko-niemiecka straż pożarna ( na charakterystycznej dla budynku Wiatraka wieży znajdował się dzwon) oraz „sala na potańcówki” – na których być może bawiły się nasze prababcie i pradziadkowie.

W klubie działa też Stowarzyszenie Wiatrak – organizacja pozarządowa, która organizuje koncerty charytatywne i opiekuje się Muzeum Przedwojennej Reklamy.

pizza-zabrze-wiatrak-koncert-zaborze

Przed koncertem warto dobrze zjeść więc polecamy pyszną pizzę w Pizza Plus! Od Wiatraka dzielą nas zaledwie 3 przystanki tramwajowe.